• לימור ברנוי

התפתחות או כישלון?


החברה התחרותית בה אנו חיים מקטלגת הצלחות או אי הצלחות כמדדים להשוואה וערך עצמי. אך האם אלו המדדים בהם אנו רוצים למדוד ולהימדד?


נשמה הגיעה לעולם במטרה לעבור תהליך התפתחות צמיחה חוויה ולמידה, לגלות את הבורא ולהתחבר לבורא בתוכה. הסביבה החיצונית מציירת עבורנו מודלים מולם נערכת המדידה העצמית, מודלים של איך צריך להראות, איפה נכון להראות, איך מומלץ להצטלם, באיזה רכב נכון לנסוע ועוד... ומכאן עולות השאלות ביחס לעצמי...האם אני מספיק טובה וראויה ביחס לאותו מודל? האם אני יכולה להשתוות לאותו מודל? האם אני זקוקה לשינוי כי אני מקולקלת?


כחלק מההשוואה היומיומית החוויה הפנימית יוצרת תחושת כישלון, כי מול המודל המוצג אני אינני עומדת בקריטריונים, אך האם אלו הקריטריונים שאל מולם אני רוצה להימדד? האם נכון לי להימדד אל מול קריטריונים אשר חשובים בעיני?


אם המדדים החשובים עבורי הם התפתחות רוחנית וערכית, מדדי התחברות לבורא ולעצמי, התחברות ליעוד שלי, כי אז מדדי ההצלחה והכישלון יעמדו אל מול המדדים שהצבתי לעצמי. מכאן תפישת המציאות משתנה ומאפשרת לי חווית הצלחה ושלמות אל מול התנסויות היום יום.


נשמה הגיעה למימד זה כדי לחוות להתנסות ולהתפתח ומכאן בחינת המדדים הן האם האדם אפשר לעצמו למידה והתפתחות? האם מתוך ההתנסות למד מה כן ומכאן למד מה לא? זאת דרך ההצלחה והכישלון. הדרך היא בבחירה מודעת להתנסות.26 צפיות0 תגובות