• לימור ברנוי

הגוף כראי הנפש


הבריאה המופלאה יצרה שפה מיוחדת כשאשר האדם בוחר ללמוד אותה הוא מתחיל להבין את שפת הנפש. הגוף הוא מראה מדויקת למתחולל בתוך הנפש, כמו מנסה לסייע לעצמו בדרכים יצירתיות להמשיך ולהישאר באיזון. לכל איבר יש אמירה. כשאדם צועד לעבר מקום שאינו מעוניין ומאלץ את עצמו לצעוד לתוכו, יגיבו הרגליים בסימפטומים מגוונים במטרה לסייע לאדם ולממש את רצונותיו הכמוסים הפנימיים. האדם נאלץ לעשות דברים שאינו חפץ בהם מתוך כורח החיים, מתוך חוסר ברירה, מתוך כך שלא נעים לו לפעול האופן אחר, אך תת המודע מסרב לכך ולכן הגוף משתף פעולה ומרצה את הרצון הפנימי. נשאל האם אם כך האדם לא יעשה כל דבר שאינו מעוניין בכך? התשובה לכך, היא מודעות. כשאדם מודע לכך שאינו רוצה בכך והוא מאלץ את עצמו יעשה בחירה מושכלת בהתאם להמשך דרכו. יהיו מצבים יחליט במודע שזה רק פחד חולף שיכול להתגבר עליו והיו מצבים בהם יחליט שאינו מוכן לשלם את המחיר וישנה כיוון. יחד עם זאת הגוף יגיב בהתאם כי כבר אמרנו שהגוף הוא חבר, הוא רק בא לסייע ולשחרר את נקודת האזעקה המציינת כי האדם מתנגד לעצמו ולא הולך בדרכו.

מחלת הפיברומיאלגיה בה ברפואה הקונבנציונאלית אין טיפול מלבד משכחי כאבים, קוראת לאדם לתשומת לב פנימה להתבוננות היכן האדם עושה ופועל בניגוד לרצונו. הגוף כואב, כי כואבת הנפש. אך מדוע? האם האדם עוסק בעבודה שאיננו מעוניין בה? האם קם בבוקר לעשיה שאינו רוצה? האם התחושה שהחיים מקשים עליו ואינו יכול לשאת זאת? ההתבוננות פנימה וקבלת התשובות מאפשרות לאדם ליצור שינוי, כי אם הגוף הוא חבר ובא לסייע, אז אם האדם זקוק למנוחה ולאפשור לעצמו לחופש מעצמו לעשות דברים או זקוק להכלה וחמלה מאחרים ולתשומת לב, כי אז המחלה מסייעת לו במדוייק להשיג את אשר הנפש כמהה לה.

תשומת לב לגוף מאפשרת הבנת שפת הנפש, הבריאה טובה ומיטיבה וכשאנו יודעים את השפה קל לנו יותר לשחרר את מכאובי הגוף והבנת הנפש.21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול