אמנות הדיקור - אקופונקטורה

אמנות הדיקור - אקופונקטורה הנה אחת מהשיטות המובילות והיעילות ביותר ברפואה הסינית כפי שהוכיחו אלפי מחקרים.

מי שחווה טיפול במחטי דיקור, ודאי חש בשינוי אנרגטי עדין המתחולל בגוף בעת הטיפול שגורם לתחושה של זרימה נעימה באזורי גוף שונים.

הדיקור דומה להולכת זרם חשמלי בתוך הגוף וברובד עדין ביותר, אך אין בכך די כדי להבין את התהליך עצמו ואת פשר השפעתו הטיפולית על הגוף.

על פי הרפואה הסינית, מצב של בריאות מאופיין בזרימה חופשית ומשוחררת בגוף, זרימת דם בכלי הדם, תנועת מזון במערכת העיכול, שחרור פסולת החוצה מהגוף בצורה תקינה וכדומה. פגיעה בזרימה חופשית של האנרגיה תתבטא במיחוש פנימי או מחלה.

אנחנו כול הזמן נחסמים ונפתחים אנרגטית בהתאם למהלך חיינו, ה דיקור הוא מעיין איזון של המערכת, פותח את החסימות האנרגטיות ומחזיר את הזרימה.

לפי הרפואה הסינית,  מערכת של ערוצי אנרגיה (הצ'י) זורמת בערוצים קבועים לאורך הגוף ולרוחבו מנקודה לנקודה.

לערוצים אלו קוראים מרידיאניים.

תפקיד הערוצים הוא להזרים דם ואנרגיה ממקום למקום.

כל ערוץ אנרגיה משתייך לאיבר פנימי מסויים הנושא את שמו.

לאורך המרידיאניים קיימות 350 נקודות אנרגיה שדרכן ניתן להשפיע על  אותם ערוצים ודרכם מגיעה ההשפעה למקומות שונים בגוף.

הדיקור נעשה במחטים עדינות וסטריליות בנקודות אלו.

בגוף פרוסה רשת עצבית סבוכה המורכבת ממליארדי מרכזים עצביים קטנים. כאשר מוחדרת מחט לגוף מערכת הנוירונים חשה ב "פולש זר" שחדר לשכבה הראשונית של העור. בתגובה היא שולחת מסר למוח והוא נותן הוראות מתאימות להגברת זרימת הדם לאזור והזרימה העצבית לאזור ובאופן כזה מושגת זרימה טובה יותר במקום.

במה ניתן לטפל בדיקור?

ישנה רשימה ארוכה של מצבים בריאותיים שניתן לטפל בהם באמצעות דיקור (אסטמה ובעיות נשימה, כאבי ראש, מיגרנה, צוואר תפוס, כאבי גב, בעיות בפוריות, תת פעילות בלוטת התריס, מעי רגיז ובעיות עיכול, בעיות שינה, דיכאון, תסמונת טרום מחזורית, כאבי מחזור, דלקות בדרכי השתן, אלרגיות, עזרה בשיקום מניתוחים ופציעות,בעיות שלד ושרירים, כאבי ראש, בעיות מחזור, גיל המעבר, דלקות אוזניים חוזרות,  נזלת כרונית, אסתמה ואסתמה של העור, בבעיות במערכת העיכול, בהרטבת לילה, בעיות מוטוריות והתפתחות, בעיות רגשיות כמו מתח, חרדה, בכי לילה וחוסר שקט ועד מגוון מחלות פנימיות..

למרות הרשימה הארוכה, חשוב להסביר שכשמדובר ברפואה משלימה, אנו מטפלים באדם, ולא במחלה. לפיכך, כל סימפטום ומצב בריאותי יוכל להשתפר באמצעות טיפול בדיקור בהנחה שהטיפול נכון ויש מספיק זמן ותנאי ריפוי מתאימים.

במהלך הטיפול אנו מגלים את הרבדים שקדמו לבעייה הנוכחית, מאזנים את המערכות הרלוונטיות, וכתוצאה מכך מקבלים הקלה בסימפטומים לאורך זמן, ובסופו של דבר גם ריפוי מוחלט של המחלה.

תגובות לטיפול

ישנן מגוון תגובות אופייניות, חלקן מורגשות מיד לאחר הטיפול וחלקן בימים שאחרי.

טבעי שמטופל יחוש "אפיפות" כלשהי מיד לאחר הטיפול. זוהי תחושה שבד"כ נחווית כחיובית, הרגשה נעימה של רוגע, כמו לאחר מנוחה עמוקה.

לעיתים מטופלים חווים תחושה זו כעייפות. העייפות יכולה להשתנות לתחושת אנרגיה בהמשך היום, אך הרבה מטופלים מעדיפים לתכנן המשך יום רגוע לאחר טיפול.

בעיקר מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית (אפילו מתונה, כמו שיעור יוגה.)

במקרים רבים ישנה הקלה כלשהי מיד לאחר הטיפול. לדוגמא: טווח תנועה רחב יותר, הפחתה ברמת הכאב, או אפילו היעלמות הכאב. כמו כן ההקלה יכולה להתבטא בנוגע לתלונות אחרות - לדוגמא הקלה בנשימה, הפחתת חרדות, וכדומה.

לעיתים קיימת החמרה זמנית בכאב, או כאב חדש שמגיע בימים שלאחר טיפול.

לתופעה הזו הסבר פשוט: בדומה לצינורות בהם זורמים מים, מסלולי האנרגיה בגוף יכולים להיות "חלודים" ומלאי חסימות (מה שגורם לכאבים ומביא אותנו לטיפול...) טיפול בדיקור ממוקד בפתיחת החסימות, על מנת לתקן את הזרימה במסלולי האנרגיה.

ה"חלודה" מתחילה להתפרק ולנוע בצינורות, ועלולה לגרום לאי נוחות ואפילו לכאבים. במקרים אלה מומלץ להגביר את תכיפות הטיפולים כדי להאיץ את תהליך הריפוי ולהפחית את תופעות הלוואי הנ"ל.

לתאום פגישה, התקשרו  052-3854919, או באימייל Biorgonome@gmail.com