להיות מודע לרגשות כדי לרפא את הגוף

בשנים האחרונות הולכת ומתגבשת הבנה במדעי הרפואה, כי עניין הריפוי והחולי אינו תלוי אך ורק בחילוף חומרים, פיזיולוגיה, גנטיקה ופתולוגיה.

מחקר הרוח והנפש הולך ותופס את מקומו בהבנתם של התהליכים הנפשיים הקשורים בחולי ובריפוי במטרה לגלות את השורש הנסתר של המחלות.

במסורת היהודית ובחכמת הקבלה חבויה חכמה אדירה ועתיקה של הבנת המחלה וריפויה. חכמת הקבלה משתמשת במונח עץ החיים כדי לתאר תפישת עולם.

תפיסה זו מלמדת אותנו להתייחס אל האדם כאל עץ, עץ חיים, וכמו בעץ יש חלק נגלה (הגזע, הענפים והעלים) וגם חלק נסתר (השורשים מהם העץ יונק), כך גם באדם יש חלק נגלה - הוא הגוף, וחלק נסתר - הנשמה.

טיפול הוליסטי מהו?

טיפול הוליסטי הנו טיפול ברמת גוף-נפש-נשמה. המקור מהמילה האנגלית whole  - שלם, מכלול. טיפול הוליסטי מתייחס לכל החלקים של האדם, החלק המנטאלי, הרגשי, הרוחני והפיזי. יש התייחסות לייעוד ולדרך הרוחנית הנכונה של האדם, למחשבות ולאמונות שלו, לתחושות, לדרך ההתנהגות ולאיך שהוא חש בגוף.

הטיפול משלב אבחון בשיטת "קול הגוף שפת הנפש" פרי פיתוחי, ביואורגונומי / ביואנרגיה, אקופונקטורה / דיקור, הילינג יהודי, שיאצו, עין הבדולח, אימון אישי, קלפי העצמה ועוד...

במה מסייע הטיפול?

הטיפול מסייע לאדם להיות מאוזן, רגוע ושמח בחלקו, תוך הסרת מועקות וחסמים. טיפול הוליסטי מאפשר לסלוח ולשחרר דברים מהעבר, לאהוב ולקבל את עצמנו יותר, לחזק ביטחון, להפיג פחדים, לחוש מיקוד ובהירות.

כשאנו חשים מועקה, תסכול או כאב, ניתן לפרש זאת כחוסר בהרמוניה וחוסר איזון במקצב של הגוף-נפש, או כחסימה. מטרת הטיפול ההוליסטי להשיב את התדר המאוזן על מנת שנחיה בהרמוניה ונוכל להגשים את המטרות ואת מי שנועדנו להיות.

הטיפול מסייע להשתחרר מתבניות מקבעות, לנצל את הפוטנציאל הגבוה ולשפר את מערכות היחסים והתקשורת שלנו עם אנשים.

התהליך חושף את המנגנון הלא מודע שמפעיל אותנו, מאפשר לנו להשתחרר מכבליו ולחיות את חיינו מתוך חופש ובחירה אמיתית.   

דפוסי התנהגות ורגש של כעס, קמצנות, כאב, כישלון, ייאוש וכדומה, עלולים לגרום לשרשרת תהליכים שתביא בסופו של דבר לחוסר איזון נפשי ו/ או גופני.

הבעיות הרוחניות שאינן מטופלות עלולות לגרום לחסימות בזרימת שפע האור.

אותן חסימות הן מעין "קליפות" (חסימות אנרגטיות) שאנחנו יוצרים.

אותן "קליפות" רוחניות חוסמות את הקשר בין הנשמה לבין האור.

שיטת "קול הגוף שפת הנפש" עוסקת בריפוי שמשמעותו טיפול רוחני באדם ובשורש מחלותיו.

גוף האדם הוא המכונה המתוחכמת ביותר ביקום, הגוף מסוגל לרפא את עצמו על ידי תהליכים ביולוגים פנימיים, וזאת בתנאי שמספקים לו את התנאים הדרושים לכך.

ניתן לאבחן חוסר איזון כבעיה רגשית, כרונית ומתמשכת. כאשר הבעיה לא מטופלת או אם לא נעשה לה "תיקון", אותה בעיה תקרין גם על הגוף הגשמי ועל אברים מסוימים או מערכות מסוימות בגוף.

יש יותר ויותר מחקרים המראים על קשר ישיר בין מחלות באזורים או באברים מסוימים לבין מצבי רגש ותודעה שניתנים להגדרה מדויקת.

הרפואה הקונבנציונלית מטפלת בסימפטומים של המחלה ב"ענפים" ולא ב"שורשים".

על פי חכמת הקבלה, כל טיפול בסימפטום, בסימנים החיצוניים של המחלה ולא בשורש העניין, לא יצליח לאורך זמן. וכפי שאמר הבעל שם טוב, מייסד תורת החסידות " חור קטן בגוף, חור גדול בנשמה."

לאדם בריא בדרך כלל אין מניע לעצור ולעשות חשבון נפש ולבדוק את דרכיו על מנת לתקן אותן. לעומתו, אדם שנתקל במחלה, עוצר את שגרת יומו, והמחלה המאיימת על חייו מעוררת אותו לחשוב ו"להתעורר". ברגע שהחרב מונפת על ראשו של אדם הוא יעצור, יחקור, יתבונן וישאל שאלות.

זאת דרכו המיוחדת של הבורא להראות לאדם כי עליו לשנות את דרכי חשיבתו והתנהלותו בחיים.

הגוף מדבר אלינו דרך תסמינים,התסמינים אומרים לנו מהו הדבר שמתרחש על פי טבעו של התסמין. כשם שלכל אחד מאיתנו דרך דיבור מיוחדת לו, כך גם לגוף יש אמצעי ביטוי משלו.

רגשות עמוקים שמעולם לא הוענק להם ביטוי: פחד, חרדות שנותרו נעולים בפנים יתממשו באמצעות תסמינים המובילים אותנו אל רגשות אלו והחיבור מחדש אל רגשות אלה, פותח בפנינו את דלת הריפוי.

הענקת קול לרגשות החבויים היא צעד חשוב במסע הריפוי ככתוב בספר משלי (י"ב, כ"ה) "דְּאָגָה בְלֶב אִישׁ–יַשְׁחֶנָּה".

פענוח השפה:

רמז חשוב בחקר התסמינים הוא התפקוד המיוחד של החלק שאינו בריא, משום שהנושאים הרגשיים קשורים בדרך כלל בחלק הפגוע.

זיהוי המשמעויות של התסמינים שמהם אנו סובלים הוא תחילת המסע לריפוי הגוף והנפש שעלינו לערוך.

הטיפול שלי דורש רמת מודעות גבוהה.

אם אתם במקום בחייכם שאתם מבינים כמה חשוב להתחבר עם מטפל מקצועי ואמין, מעריכים איכות ויושרה אני כאן עבורכם.

לתאום פגישה, התקשרו  052-3854919, או במייל Biorgonome@gmail.com